Blok foliowy w Cieszynie

Witamy ponownie! Tym razem chcemy zaprezentować Państwu projekt, który udało się zrealizować w lipcu tego roku w województwie śląskim. Realizacja obejmowała budowę bloku foliowego, składającego się z trzech tuneli foliowych, zblokowanych (model STN 080).

Wymiary bloku foliowego:

– szerokość nawy: 8,00 m,
– ilość naw: 3 szt,
– długość: 62,00 m,
– wysokość boku prostego: 2,00 m,
– wysokość do rynny: 2,20 m,
– wysokość do podpory upraw: 2,90 m,
– wysokość całkowita: 4,70 m,
– powierzchnia całkowita: 1488 m².

Konstrukcja bloku foliowego została osadzona na stopach betonowych o średnicy 30 cm z wypuszczonym hakiem mocującym. Konstrukcja główna została wykonana z rury o średnicy 2 cali, natomiast poprzeczki z rury 1 calowej. Wszystkie elementy oraz materiały są ocynkowane co zapewnia całkowitą odporność na korozję. W bloku foliowym, pomiędzy nawami zostały zamontowane rynny wykonane z blachy ocynkowanej.

Pokrycie dachu i boków oraz ścian szczytowych zostało wykonane folią podwójną, Deltatex, wypełnioną sprężonym powietrzem. Folia jest produkcji francuskiej o przepuszczalności światła 92% i grubości 150µm. System nadmuchu folii składa się z dmuchawy odśrodkowej wraz ze sterownikiem automatycznym. Folia została zamocowana do konstrukcji przy pomocy profili aluminiowych, listew zastrzałowychoraz profili stalowych zimno giętych.

W bloku foliowym zostały zamontowane 3 sztuki drzwi przesuwnych, pokrytych bezbarwnym poliwęglanem, o wymiarach 2,30 x 2,10 szerokie.

Każda nawa została wyposażona w jeden ciągły wietrznik otwierający się na wysokości 2,5 m od rynny. Szerokość takiego wietrznika wynosi 3 m. Uaktywnienie wietrzników jest zmechanizowane w obiekcie i odbywa się przy użyciu silników trójfazowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pozostałych naszych realizacji na terenie naszego kraju.