Blok foliowy w Łodzi

Tym razem chcemy zaprezentować Państwu projekt zrealizowany w sierpniu tego roku w Łodzi. Realizacja obejmowała budowę bloku foliowego, składającego się z dwóch tuneli zblokowanych: model WWST 080 oraz model WWST 090.

Wymiary poszczególnych naw zostały zaprezentowane w tabeli poniżej.

Wymiary naw

WWST 080

WWST 090

Szerokość 8m 9m
Długość 20m 30m
Wysokość boku prostego ~4,00m ~3,50m
Wysokość do rynny ~ 3,50m (rynna szeroka)
Wysokość do podpory upraw 4,7m 4,2m
Wysokość całkowita ~6,5m ~5,9m

Powierzchnia całkowita takiego obiektu wyniosła 430,00 m².               

Konstrukcja została zakotwiczona na stopach betonowych o średnicy 30 – 40 cm z wypuszczonym hakiem mocującym. Konstrukcja główna została zrobiona z rury 2”, poprzeczki natomiast z rury 1” – wszystkie materiały i elementy są ocynkowane. Pomiędzy nawami została zamontowana rynna wykonana z blachy ocynkowanej.

Ściana szczytowa z dużymi drzwiami w obiekcie WWST 080 została wykonana z poliwęglanu, pozostała konstrukcja została pokryta podwójną folią – Deltatex wypełnioną sprężonym  powietrzem. Folia została zamocowana do konstrukcji przy pomocy profili aluminiowych i dwóch listew zatrzaskowych z PCV oraz za pomocą profili stalowych zimno giętych.

W bloku foliowym zostały zamontowane dwie sztuki drzwi przesuwnych o wymiarach: 2,30 x 2,10 m oraz 4,00m x 3,50m .

Każda nawa została wyposażona w jeden ciągły wietrznik otwierający się na wysokość 2,5m od rynny. Szerokość wietrznika wynosi 3m, a początek wietrznika znajduje się 1,40 m nad rynną. Otwieranie wietrzników jest zmechanizowane w obiekcie i odbywa się przy użyciu silników trójfazowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z opisanego projektu.