Blok foliowy w Tuszynku Majorackim

Kolejny już raz nasza firma zawitała do miejscowości Tuszynek Majoracki w województwie łódzkim. Tym razem mieliśmy okazję zbudować tam blok foliowy (model WST 090) składający się z trzech naw.

Wymiary nowo powstałego bloku foliowego:

•    Szerokość nawy: 9,0 m,
•    Długość: 32 m,
•    Rozstaw przęseł: 2 m,
•    Wysokość boku prostego: ~2,00 m,
•    Wysokość do rynny: ~2,20 m,
•    Wysokość do podpory upraw: 2,90 m,
•    Wysokość całkowita: 4,60 m,

Powierzchnia całkowita przeznaczona pod uprawę wyniosła: 864,0 m².

Przęsła zostały osadzone na stopie betonowej o średnicy 30 cm z wypuszczonym hakiem mocującym z opcją dalszej rozbudowy. Konstrukcja bloku foliowego została pokryta folią podwójna Deltatex 200µm, pompowaną. Folia została zamocowana do konstrukcji przy pomocy profili aluminiowych, listew zastrzałowych oraz profili stalowych zimno giętych.

Pomiędzy nawami została zamontowana rynna wykonana z blachy ocynkowanej. Każda nawa wyposażona jest w jeden ciągły wietrznik otwierający się na wysokość 2,5m od rynny. Uaktywnienie wietrzników  jest zmechanizowane w obiekcie i odbywa się przy użyciu silników trójfazowych. W bloku foliowym zostały zamontowane 6 sztuk drzwi w ścianach szczytowych, wypełnionych bezbarwnym poliwęglanem o wymiarach 2,5 x 2,5m.

W bloku foliowym został zamontowany system cieniujący o wymiarach 3x9x32m. Każda nawa posiada oddzielny napęd zainstalowany w połowie jej długości, a wał napędowy został wykonany z rury ocynkowanej o średnicy 60,3 mm. System cieniujący jest w układzie trapezowym, do ziemi w bocznych nawach. Cieniówka składa się z pól o długości 4m. Sterowanie odbywa się przy pomocy skrzynki elektrycznej. Materiał cieniujący został zamontowany też na ścianach szczytowych i działa na zasadzie karnisza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pozostałych naszych realizacji.