Blok foliowy w województwie łódzkim

Kolejna miejscowością na mapie Farmera jest Góra św. Małgorzaty. Projekt obejmował budowę bloku foliowego trzynawowego, cieniówki oraz ramienia zraszającego.

Blok foliowy (model WST 090) wykonany przez naszą firmę posiada następujące wymiary:

Powierzchnia całkowita, przeznaczona pod uprawy wyniosła 810 m².

Konstrukcja główna (przęsła) bloku foliowego została wykonana z rury o średnicy 60,3 mm i grubości ścianki 3 mm, poprzeczki natomiast z rury o średnicy 35 mm. Wszystkie materiały elementy zostały ocynkowane. Przęsła zostały osadzone na rurze zakotwiczonej w ziemi bez możliwości dalszej rozbudowy.Konstrukcja została pokryta folią Deltatex, wypełnioną sprężonym powietrzem. Folia została zamocowana do konstrukcji przy pomocy profili aluminiowych i dwóch listew zatrzaskowych z PCV oraz za pomocą profili stalowych zimno giętych.

W bloku foliowym zostały zamontowane 4 sztuki drzwi przesuwnych jednoskrzydłowe, wypełnionych bezbarwnym poliwęglanem, o wymiarach 2,50 m x 2,50 m. Ponadto, każda nawa została wyposażona w jeden ciągły wietrznik otwierający się na wysokości 2,5 metra od rynny. Otwieranie wietrzników jest zmechanizowane w obiekcie i odbywa się przy użyciu silników trójfazowych.

Blok foliowy został wyposażony w system cieniujący 3 x 9 m x 30 m. Materiał cieniujący został zamontowany w układzie trapezowym umieszczony do ziemi w skrajnych nawach. Cieniówka składa się z pól o długości 4m (pierwsze  pole jest tylko długości 2 m na których materiał umieszczony jest na stałe). Sterowanie systemem cieniującym odbywa się przy pomocy sterownika do cieniówek.

Jedna ze skrajnych naw została wyposażona w ramię zraszające o wymiarach:

Ramie zraszające zostało wykonane z profilu aluminiowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego projektu.