Organizmy pożyteczne – sprzedaż wysyłkowa

Organizmy pożyteczne w swoich naturalnych warunkach mają za zadanie regulować liczebność szkodników. Doświadczony ogrodnik może wykorzystać te umiejętności w tzw. walce biologicznej.

tunele-foliowe FARMER

Źródło: regiodom.pl

Walkę biologiczną ze szkodnikami można przeprowadzać na trzy sposoby. Pierwsza z nich to introdukcja – wprowadzanie na stałe organizmów pożytecznych, czyli naturalnych wrogów szkodników, na nowe tereny. Organizmy te sprowadza się z innych regionów a nawet kontynentów.

Można także wprowadzać pożyteczne organizmy tymczasowo, tylko na okres konkretnej uprawy.

Jeśli na terenie występują naturalnie pożądane organizmy pożyteczne, nie trzeba ich dodatkowo sprowadzać. Wystarczy zadbać, aby miały one odpowiednie warunki dla wzrostu i rozwoju.

Na szczęście ogrodnicy nie muszą już czekać, aż organizmy pożyteczne same zjawią się na uprawie zaatakowanej przez szkodniki.

Pojawiły się firmy, które prowadzą sprzedaż wysyłkową takich organizmów. Większość z nich można stosować tylko w szklarniach, tunelach foliowych czy ogrodach zimowych, ponieważ zamknięte pomieszczenie gwarantuje, że owady nie rozproszą się, natomiast zaatakują szkodniki.

Najczęściej w sprzedaży spotkać można:

Po wypełnieniu szczegółowego formularza producent wysyła ogrodnikowi potrzebna ilość organizmów pożytecznych wraz z dokładnymi wskazówkami właściwego stosowania.