Tunele foliowe w Wierzchosławicach

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o zakończonym w dniu 13 grudnia projekcie w Wierzchosławicach w województwie małopolskim.

Realizacja obejmowała 3 tunele wolnostojące, o wymiarach:

Konstrukcja główna została wykonana z rury ocynkowanej o średnicy 60,3 mm i grubości ścianki 3 mm. Stężenia zostały wykonane z rury ocynkowanej o średnicy 35 mm.

Tunele posiadają wietrzenie górne, jednostronne. Wietrzniki mają szerokość 3 m i otwierają się na wysokości 2,5 m od końca boku prostego. Uaktywnienie wietrzników jest zmechanizowane i odbywa się przy pomocy silnika trójfazowego.

Ściany szczytowe zostały pokryte bezbarwnym poliwęglanem o grubości 8 mm, na których zostały zamontowane drzwi przesuwne, dwuskrzydłowe o wymiarach 2,5 x 2,5 m. Drzwi zostały umieszczone centralnie na ścianach szczytowych i zostały pokryte poliwęglanem.

Pozostała konstrukcja została pokryta folią wielosezonową, podwójną, pompowaną Deltatex o grubości 150 μm, o przepuszczalności światła 92% oraz dyfuzyjności około 15%. Folia została przymocowana do konstrukcji przy pomocy profili i listew zatrzaskowych. Pompowanie folii odbywa się za pomocą systemu nadmuchowego złożonego z dmuchawy odśrodkowej ze sterownikiem automatycznym.

Nawierzchnia wewnątrz tuneli oraz podjazdy zostały wykonane z kostki betonowej o grubości 8 cm, na podsypce piaskowo-cementowej.

Tunele zostały wyposażone w system cieniujący, nagrzewnice, ramiona zraszające oraz komputer klimatyczny.

System cieniujący został zamontowany na 3 obiektach w układzie trapezowym – brak materiału cieniującego na ścianach szczytowych i bocznych. Cieniówka składa się z pól o długości 2,5 metra, a sterowanie odbywa się przy pomocy skrzynki elektrycznej.

Elementy konstrukcyjne ramienia zraszającego zostały wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Szerokość ramienia rampy jest dostosowana do szerokości tunelu, tj. 9,60 m, zakres pracy do długości tunelu, tj. 60 m, natomiast wysokość rampy jest regulowana.

Tunel foliowy został wyposażony w nagrzewnicę gazową na gaz ziemny o mocy ponad 80 kW z rękawem stalowym oraz foliowym rozprowadzający ciepłe powietrze równomiernie po całym tunelu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej realizacji.

Zapraszamy rónież do obejrzenia zdjęć z pozostałych naszych realizacji.