Tunele lekkie do upraw sezonowych – informacje

Zastosowanie – konstrukcja – tunele foliowe

Zastosowanie:

Tunele lekkie stosowane są do okrywania upraw polowych, przyspieszając pierwszy zbiór i przedłużając okres produkcji takich upraw jak maliny, truskawki, sałata, borówki amerykańskie, winogrona, kwiaty i inne.
Tunele pozwalają wydłużyć sezon i poprawić mikroklimat. Pokrycie takie zabezpiecza uprawę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, ptactwem i innymi szkodnikami. Dzięki tym tunelom znacznie poprawia się jakość uprawy, a korzystne warunki klimatyczne wpływają pozytywnie na zwiększenie wielkości zbiorów.
Dzięki tunelom można prowadzić prace w czasie złej pogody, a uprawa nie jest zanieczyszczona.

Konstrukcja:

Konstrukcja tuneli oparta jest na rurach ocynkowanych o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Pałąki tuneli mocowane są do podłoża za pomocą podstaw wkręcanych lub wbijanych. Lekka konstrukcja ułatwia szybki montaż i demontaż tuneli oraz ich łatwe przestawianie w inne miejsce. Folia jest mocowana do konstrukcji sznurkiem od zewnątrz co pozwala na wietrzenie tunelu w każdym miejscu poprzez podnoszenie jej na bokach. Umożliwia to utrzymania odpowiedniego klimatu wewnątrz tuneli nawet przy znacznej długości obiektu. Długości obiektów są dowolne.

Folie:

Folie do tych obiektów stosowane są w grubościach od 120mq do 180mq.
Folie te mogą posiadać efekty termiczny i anti-fog. Posiadają różne parametry dyfuzyjności światła dostosowane od rodzaju uprawy i okresu ich stosowania. Produkowane są w kilku szerokościach i długości do 800m.

Zdjęcia z naszych realizacji tunelów lekkich do upraw sezonowych: